Gęsi

Patriota

foto:
Moim sponsorem jest
 Imię  Numer obroży Data obrączkowania Pokonany Dystans
Moja historia

Zaobrączkowanie: 11 czerwca 2016 na Stawach Kiszkowskich

Ostatni nadajnik trafił na szyję największego gąsiora, jakiego do tej pory obrączkowaliśmy. Masa 3,9 kg nie przekładała sie co prawda na jego zadziorność, ale była proporcjonalna do sprytu, jakim się wykazał. Był ostatnim ptakiem do zaobrączkowania – z worka wyciągał go Jacek, a Adam zdążył jedynie powiedzieć: „tylko  uważaj żeby Ci nie…” i w tym momencie gąsior zasyczał, silnym ruchem wyrwał w mu się z rąk i wiał co sił w nogach przez całkiem pokaźne osty i pokrzywy. W pościg ruszył za nim Bartek, ale… boso i w krótkich spodenkach… Do dziś „miło” wspomina ten 30-metrowy, zakończony sukcesem sprint. Po czasie ptak ten okazał się dzielnym ojcem 6 piskląt, które uzyskały lotność.

Zobacz gdzie jestem

Dzięki obroży telemetrycznej można śledzić moje położenie i rejestrować trasy moich wędrówek. Zobacz co zarejestrowano na mój temat.

Moja galeria

Zobacz galerię zdjęć, na których udało się utrwalić moment mojego obrączkowania, bądź na których udało się mnie zidentyfikować.

Moi opiekunowie

Oto lista osób, instytucji i przedsiębiorstw, które zaopiekowały się mną i dzięki którym możliwe są badania mojego gatunku. Ty też możesz stać się jednym z nich!

01-MDC4
02-Łowiec Polski
03-MDC3
04-FOG
05-MDC2
06-PZŁ
07-MDC1

Zaopiekuj się mną

Każda wpłata z 1% i każda darowizna wspiera pionierski projekt obrączkowania i monitoringu polskich gęgaw. Jeśli chcesz dołączyć do grona moich darczyńców, do swojego rozliczenia podatkowego wpisz numer KRS Fundacji Ochrony Głuszca 303057 lub dokonaj wpłaty na rachunek 47 1540 1157 2034 6608 0895 0001 – koniecznie z dopiskiem „dla gęgawy”. Możesz również zostać moim opiekunem i wpisać się na honorową listę darczyńców!

Swojego sponsora wciąż poszukują

Gęś bez sponsora nie ma swojego imienia… Oto lista bezimiennych bohaterek naszego projektu, które wciąż czekają na swoją adopcję.

Pomóż nam poznawać i chronić niezwykły świat dzikich gęsi!
Czekamy na Twoją pomoc! Dla nas liczy się każdy grosz!
Przekaż nam 1% swojego podatku,
wpisując do zeznania PIT numer KRS 303057.
Pomóż nam poznawać i chronić niezwykły świat dzikich gęsi!
Czekamy na Twoją pomoc! Dla nas liczy się każdy grosz!
Wspieraj nas darowizną na rachunek:
47 1540 1157 2034 6608 0895 0001.